Rebiotic Tam Silaj İnokulanti

Rebiotic Tam Silaj Inokulanti 2

Lactobacillus buchneri CCM 1819, Lactobacillus plantarum ATCC 8014, Pediococcus acidilactici 33-11 NCIMB 30085, Lactobacillus casei ATCC 7469, Pediococcus pentosaceus NCIMB 30168.

KULLANIM AMACI: REBIOTIC TAM SİLAJ mısır, tüm ekin silajları ve kıvrılmış hububatta fermantasyon sürecini geliştirmek için kullanılan bir katkı maddesidir.

• Silaj pH’sının düşürülmesine

• Fermantasyon sürecinin geliştirilmesine yardımcı olur.

Korozif (aşındırıcı) veya toksik değildir ve tamamen canlı bakteriler ile hazırlanmıştır.

KULLANIM TARİFNAMESİ:

• Yapılmak istenen her 1 ton silaj için 50 cc REBIOTIC TAM SİLAJ kullanılır.

• 1 It REBIOTIC TAM SİLAJ ile 20 ton silaj ürünü yapılabilmektedir.

• 100 ton silaj yapımı için gerekli olan REBIOTIC TAM SİLAJ miktarı 5 It’dir.

• REBIOTIC TAM SİLAJ ürününün homojen dağılımı ve bakteri aktivitesinin desteklenmesi için su ile karıştırılarak uygulanmalıdır.

• Her 50 litre su için 1 litreden daha az REBIOTIC TAM SİLAJ dozu tavsiye edilmemektedir.

RİSK VE GÜVENLİK İŞARETLERİ: Çocuklardan ve gıdalardan uzak tutunuz. Uygulama esnasında herhangi bir temas olduğu zaman tahriş etmez ve zarar vermez. Temas edilen bölgeyi su ile durulamak yeterlidir.

DEPOLAMA ŞARTLARI: Orijinal ambalajında normal şartlar altında (Serin ve kuru yerlerde) muhafaza ediniz. Ürünü direkt güneş ışığına maruz bırakmayınız. Normal şartlarda en az 1 yıl süre ile fiziksel ve kimyasal özelliklerini muhafaza eder. Depolama sıcaklığı +0/+25 C arasındadır. Ürün fermantasyon ürünü olduğundan, numune alımı esnasında ya da kullanım sırasında ağzı açık kalması durumunda içerisindeki mikroorganizmalar olumsuz etkilenmektedir.

r

REBIOTIC TAM SİLAJ katkısının en verimli şekilde çalışması için uygulanması esnasında, kullanılacak ekipman ve cihazlarda hiçbir şekilde kimyasal ilaç ve madde kalıntısı olmaması gerekmektedir. Ayrıca kullanılan suyun klorsuz olmasına dikkat edilmelidir.